1. W poniedziałek w kaplicy szpitalnej modlimy się przez wstawiennictwo naszego patrona św. O. Pio.
  2. We wtore k rozpoczyna się  sierpień – miesiąc abstynencji. Przez pamięć o wielkich dziełach, które Bóg dokonał w Naszym Narodzie w tym miesiącu, a także odpowiadając na apel Kościoła, powstrzymajmy się od spożywania alkoholu; nie częstujmy nim innych.
  3. W środę w kościele parafialnym możemy zyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”.
  4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Ignacego z Loyoli, we wtorek św. Alfonsa Marii Liguoriego, w środę bł. Augusta Czartoryskiego, w piątek św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów.
  5. W czwartek jak co tydzień w kościele adoracja Najświętszego sakramentu od g. 17.15.
  6. W piątek odwiedzimy chorych w domach, a w kościele wystawienie Najświętszego sakramentu i możliwość spowiedzi od g. 17.00.
  7. W pierwsza sobota sierpnia o g. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu – medytacja Maryjna, a po Mszy św. wieczornej Nabożeństwa Fatimskie – procesja z figurą Matki Bożej.
  8. W najbliższą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic.
  9. Organizatorzy zapraszają w dniu dzisiejszym na koncert fortepianowy Piotra Nowaka uczestnika Konkursu Chopinowskiego, który odbędzie się o godzinie 19.30 na Zamku Kazimierzowskim (wstęp wolny).
  10. Z prasy katolickiej mamy: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Głos Ojca Pio. Główny temat Niedzieli brzmi: Śladami polskiej historii. Zapraszamy do lektury.
  11. Pomódlmy się w intencji trzeźwości w naszej parafii, oraz o bezpieczne wakacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych:

Pod Twoją Obronę…30

Maryjo Królowo Polski – módl się za nami.