1. Decyzją ks. Arcybiskupa Adama Szala, z dniem 24 sierpnia 2017 roku, ks. Szczepan Semenowicz został odwołany z funkcji duszpasterza naszej parafii oraz kapelana Szpitala. I został mianowany wikariuszem parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Radymnie. Dziękujemy ks. Szczepanowi za Jego 2-letnią, owocną posługę i życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej na nowej placówce duszpasterskiej. Szczęść Boże.
  2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: we wtorek wspomnienie NMP Królowej- odpust w Buszkowicach; w czwartek święto św. Bartłomieja – apostoła; natomiast w sobotę Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej- odpust w Kuńkowcach z główną Mszą św. o godz. 11. 00.
  3. Diakonia Muzyczna Archidiecezji Przemyskiej zaprasza na Muzyczną i poetycką opowieść o bohaterskiej postawie Rodziny Ulmów. Koncert odbędzie się dnia 24 sierpnia 2017 roku (czwartek) o godzinie 19,00 w Podziemiach Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu.
  4. W przyszłą niedzielę miejscowości Długie odbędą się Dożynki Archidiecezjalne z udziałem ks. abp Adama Szala, będziemy modlić się za rolników i dziękować Panu Bogu za zebrane plony. Przed naszym kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych w wyniku nawałnic, które przeszły w ostatnim czasie nad Polską.
  5. Przypominamy, że w tym miesiącu o wystrój i czystość kościoła troszczą się mieszkańcy ul. Żołnierzy II Korpusu Polskiego, ul. Monte Cassino, Gurbiela, Wyszyńskiego, Romera, Przemyskiej, 3-go Maja, Krakowskiej (prawa strona) oraz Andersa. Dotychczas wpłynęły jedynie indywidualne wpłaty od nielicznych rodzin, bardzo prosimy, aby pomimo wakacyjnej pory przeprowadzić zbiórkę ofiar na poszczególnych ulicach.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia mamy: „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”,
  7. Pozdrawiamy i witamy gości, którzy przebywają na terenie naszej parafii. Życzymy dobrej pogody i wielu miłych wrażeń, wszystkim parafianom życzymy obfitości Bożych darów.