1. Dziś po Mszy Świętej o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców dzieci klas III przed rozpoczęciem formacji do I Komunii Świętej.
 2. W poniedziałek rozpoczęcie roku szkolnego, zachęcamy dzieci i młodzież do uczestnictwa w tym dniu we Mszy Świętej. W kaplicy szpitalnej nabożeństwo do św. Ojca Pio.
 3. W środę zapraszamy na Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy..
 4. W tym tygodniu przezywać będziemy I czwartek miesiąca. Adoracja w kościele od godz. 17.15.
 5. W piątek przypada Święto Narodzenia NMP, w tradycji ludowej – Matki Bożej Siewnej. W tym dniu oddamy Matce Bożej naszą parafię przez złożenie Aktu Poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi, którego dokonali biskupi polscy 6 czerwca br. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Akt Zawierzenia jest nawiązaniem do wydarzeń z 8 września 1946 r., kiedy to na Jasnej Górze, biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda poświęcili naszą Ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi oraz nawiązaniem do zawierzenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi, którego dokonał papież Pius XII w 1942 r.
 6. W piątek o godz. 17.00 spotkanie dla najmłodszych ministrantów – kandydatów rozpoczynających posługę przy ołtarzu. Zapraszamy chłopców począwszy od klasy trzeciej.
 7. W związku z reformą szkolnictwa i likwidacją gimnazjów obowiązują nowe zasady przygotowania do sakramentu bierzmowania. Katechizacja rozpoczyna się we wrześniu w klasie VI szkoły podstawowej, udzielanie sakramentu będzie w klasie VIII. W związku z tym zapraszamy uczniów klas VI i VII z naszej parafii na pierwsze spotkanie inaugurujące to przygotowanie.
 8. Zarząd Osiedli „KRAKOWSKIE”, oraz „WINNA GÓRA” oraz AKCJA KATOLICKA przy parafii Św. Józefa Sebastiana Biskupa zapraszają na PIKNIK RODZINNY„PIECZENIE ZIEMNIAKA” W DNIU 09.09.2017 (SOBOTA). W programie m.in. Konkursy, gry, zabawy z nagrodami, Pokazy i nauka tańca, Zwiedzanie miasta kolejką turystyczną, Występy muzyczne lokalnych artystów, Zjeżdżalnie dla dzieci, Darmowe badania medyczne (ciśnienia tętniczego, poziomu cukru oraz wskaźnika masy ciała BMI), Instruktarz pierwszej pomocy, Poczęstunek domowymi wypiekami oraz wspólne biesiadowanie przy ognisku. Zapraszamy na plac przy Domu Parafialnym od godz. 16.00. Członków Akcji katolickiej i wszystkich chętnych prosimy o upieczenie domowego ciasta.
 9. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Tydzień Wychowania obchodzony pod hasłem: „Maryja wychowawczynią pokoleń”. Będziemy modlić się w intencji dzieci, młodzieży rodziców, wychowawców i katechetów. W niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców z klas VI i VII szkoły podstawowej rozpoczynających przygotowanie do Bierzmowania.

Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła. W ubiegłym miesiącu w II niedzielę sierpnia zebraliśmy 2040 złotych, 1030 złotych wpłynęło na konto bankowe oraz 170 złotych w gotówce od indywidualnych ofiarodawców. Bóg zapłać.

 1. 16 września odbędzie się Pielgrzymka Pracowników Służby Zdrowia Archidiecezji Przemyskiej do Archikatedry. Centralnym wydarzeniem pielgrzymki będzie Msza św. o godz. 10. 30 sprawowana pod przewodnictwem ks. abp Adama Szala – szczegóły w Internecie.
 2. We wrześniu o wystrój i czystość kościoła troszczą się mieszkańcy ul. Cichej Bukowej, Armii Krajowej, , Zakopiańskiej, Orłowicza oraz Krakowskiej (lewa strona).
 3. Z prasy katolickiej mamy: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego z płytą „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza w wersji audiobooka oraz nowy numer „Głosu Ojca Pio”. Jest także dostępny darmowy numer „Dobrych Nowin”. Zapraszamy do lektury.