W niedzielę, 24 lipca, na kilka dni przed liturgicznym wspomnieniem św. Krzysztofa, polecaliśmy w modlitwie wszystkich  kierowców i podróżujących. Po każdej Mszy świętej kapłan odmówił  modlitwę błogosławieństwa. Następnie przeszedł wzdłuż ustawionych pojazdów kropiąc je i stojących obok, wodą święconą. Przy tej okazji, jak co roku, ministranci zbierali od kierowców ofiary pieniężne przeznaczone dla MIVA Polska – organizacji pomagającej w zakupie środków transportu dla polskich misjonarzy, głoszących Ewangelię na krańcach świata. Jest to wyraz wdzięczności za bezpiecznie przejechane kilometry i przebyte podróże, za szczęśliwe powroty do domu, za posiadane pojazdy, które nam służą oraz innym osobom.
Warto pamiętać, aby przed wyruszeniem pojazdem w drogę przeżegnać się i prosić św. Krzysztofa o opiekę w czasie jazdy. Trzeba też wspomnieć, że nieostrożna, brawurowa jazda, nieprzestrzeganie przepisów kodeksu drogowego jest grzechem i trzeba się z tego spowiadać.

Boże, który mocą swojego słowa stworzyłeś cały wszechświat i dałeś człowiekowi władzę nad całym stworzeniem oraz moc doskonalenia świata według zamysłów Twojej woli; spraw, aby pojazdy, dzieło Twoje i pracy ludzkiej, dzięki Twemu błogosławieństwu służyły dla dobra człowieka, jego pracy i wypoczynku.
Za wstawiennictwem Matki Niepokalanej i św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, ustrzeż Panie wszystkich, którzy będą korzystali z tych pojazdów, od wszelkich nieszczęść duszy i ciała, aby bezpiecznie mogli dojechać do wyznaczonego celu. Niech zebrani tu kierowcy i ich pojazdy będą pobłogosławione dla Twojej chwały i pożytku ludzkiego w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

Czym jest błogosławieństwo pojazdów?

1. Błogosławieństwo pojazdów powinno być przede wszystkim dziękczynieniem składanym Bogu za to, że dał człowiekowi tak wielkie techniczne zdolności i możliwości.
2. Następnie winno ono być prośbą Kościoła skierowaną do Boga, o Jego błogosławieństwo i ochronę dla ludzi, którzy będą owych pojazdów używali. Samochód nie uzyskuje przez błogosławieństwo jakichś szczególnych właściwości i nie staje się niezdolny do wypadku. Jest on poświęcone dla odpowiedzialnego, zgodnego z zamysłem Bożym użytku.
3. Ostatecznie jest to błogosławieństwo, jak zresztą i inne błogosławieństwa, nie tyle martwych przedmiotów, ale osób, które danym pojazdem będą podróżować. Człowiek zaś używając ich powinien bardziej przybliżyć się do Boga.