1. Jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca za chwilę rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 2. W poniedziałek rozpoczęcie roku szkolnego, zachęcamy dzieci i młodzież do uczestnictwa w tym dniu we Mszy Świętej. W kaplicy szpitalnej nabożeństwo do św. Ojca Pio.
 3. W środę zapraszamy na Nowenną do Matki Bożej.
 4. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek adoracja w kościele od godz. 17.15.
 5. W piątek rano odwiedzimy chorych z posługą kapłańską. Od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. W kaplicy szpitalnej możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.30.
 6. W przyszłą niedzielę chcemy udzielić specjalnego błogosławieństwa dzieciom rozpoczynającym naukę w nowym roku szkolnym. Niech wyjątkowo w tę niedzielę przyniosą do kościoła swoje tornistry, plecaki i przybory szkolne, które uroczyście poświęcimy.
 7. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje w kościele. W najbliższym czasie czeka nas malowanie wnętrza kościoła. Rozpoczynamy w tym miesiącu 9 miesięczną nowennę przed uroczystością konsekracji naszej świątyni, którą planujemy pod koniec czerwca w przyszłym roku. W ubiegłym miesiącu w II niedzielę sierpnia zebraliśmy 2106 złotych, 1825 złotych wpłynęło na konto bankowe oraz 380 złotych w gotówce od indywidualnych ofiarodawców. Bóg zapłać.
 8. Wraz z początkiem roku szkolnego podejmujemy formację przygotowującą do sakramentu bierzmowania. W piątek o godz. 17.00 spotkają się uczniowie klas VII i VIII, a w niedzielę za dwa tygodnie po Mszy Świętej o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dla uczniów z klas VI i ich rodziców w związku z rozpoczęciem przygotowanie do bierzmowania.
 9. Uczniowie klas III szkół podstawowych rozpoczną natomiast przygotowanie do I Komunii Świętej. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi zasadami właściwym miejscem przyjęcia sakramentów jest własna parafia. Pierwsze spotkanie odbędzie się również w niedzielę 15 września po Mszy Świętej o godz. 11.00.
 10. W sobotę 21 września organizujemy pielgrzymkę do Łańcuta i Markowej. Włączymy się program Pielgrzymki Pracowników Służby Zdrowia Archidiecezji Przemyskiej, a także zwiedzimy Zamek w Łańcucie i Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej. Można się zapisywać w zakrystii. Koszt przejazdu autokarem to 30 złotych, natomiast na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów należy przeznaczyć dodatkowo również 30 złotych.
 11. We wrześniu o wystrój i czystość kościoła troszczą się mieszkańcy ul. Cichej Bukowej, Armii Krajowej, , Zakopiańskiej, Orłowicza oraz Krakowskiej (lewa strona).
 12. Z prasy katolickiej mamy: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego. Zapraszamy do lektury.