1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj oraz w ostatnim czasie na prace przy kościele. Jutro rozpoczynamy malowanie wnętrza kościoła. Z tej racji msze święte w dni powszednie z wyjątkiem soboty będą sprawowane w bocznej kaplicy. Wejście do kościoła będzie otwarte tylko od strony zakrystii.
  2. W środę po Mszy Świętej spotkanie Akcji Katolickiej. Zapraszamy także nowe osoby, które chciałyby się zaangażować w tę wspólnotę.
  3. W czwartek dzień wspomnienia Imienia Najśw. Maryi Panny. Adoracja jak zwykle od godz. 17.15.
  4. W sobotę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Jest to dzień odpustu w kaplicy dojazdowej na Winnej Górze. W tym samym dniu Metropolita Przemyski Arcybiskup Adam Szal zaprasza na wspólne nabożeństwo pod hasłem ”Przemyśl pod Krzyżem”. Chcąc pogodzić naszą parafialną tradycję z piękną inicjatywą modlitwy ogólnomiejskiej zapraszamy parafian na Msze Świętą w naszej kaplicy  o godz. 17.00, Później będzie możliwość adoracji Krzyża. Nie będziemy wyjątkowo organizować parafialnej drogi krzyżowej. W Archikatedrze o godzinie 18,00  będzie Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem biskupa Stanisława W nabożeństwie drogi krzyżowej pójdziemy pod Krzyż zawierzenia, gdzie w duchu pokuty i wynagrodzenia będziemy modlić się modlitwą różańcową. Do zebranych zostanie skierowane „słowo spod Krzyża” oraz zostanie odmówiony akt zawierzenia Polski, Przemyśla, wg. Modlitwy zawierzenia św. Jana Pawła II.. Nasza parafia do rozważania ma wyznaczoną 14 stację i w tym czasie poniesiemy krzyż. Prosimy parafian aby w tym czasie zgromadzić się bliżej krzyża. W kościele parafialnym w tym dniu wyjątkowo nie będzie Mszy Świętej.
  5. 5 Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z kl. III i ich rodziców w związku z rozpoczęciem  przygotowania do pierwszej Komunii Świętej. W tym samy czasie odbędzie się także spotkanie dla uczniów kl. VI oraz ich rodziców w związku z rozpoczęciem przygotowanie do bierzmowania. Natomiast podczas Mszy Świętej nastąpi uroczyste przyjęcie do wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza nowych ministrantów, którzy zakończyli już czas kandydatury.
  6. W naszym kościele w najbliższą niedzielę po wszystkich Mszach Świętych odbędzie się zbiórka okularów w ramach ogólnopolskiej akcji „Okuliści dla Afryki”. W koszyku przy wejściu zostawić będzie można niepotrzebne okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne. Ważne, aby okulary nie były porysowane w centralnej części. Okulary należy umyć wodą z płynem do mycia naczyń, opisać (jeśli znana jest ich moc) i zapakować do woreczka foliowego.
  7. Można się jeszcze zapisać na pielgrzymkę do Markowej i Łańcuta, którą planujemy w sobotę za dwa tygodnie. Jest to szczególne zaproszenie szczególnie dla pracowników Służby Zdrowia.
  8. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Przemyskiej zaprasza na Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 21 – 22 września. Koszt pielgrzymki 185 zł. Szczegółowe informacje, zapisy wraz z wpłatą i numerem PESEL do 14 września w kancelarii parafialnej Świętej Trójcy.
  9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się i o modlitwę nas proszą: Marcin Święs, zamieszkały w Kąclowej koło Grybowa z Magdaleną Perkacz, córką Jerzego i Haliny z domu Warzocha, zamieszkałą na terenie naszej parafii os. Monte Cassino 16. Zapowiedź pierwsza.
  10. Bóg zapłać za złożone już ofiary przeznaczone na sprzątanie kościoła. W tym miesiącu troskę tę przejęli mieszkańcy ulic Cichej Bukowej, Armii Krajowej, , Zakopiańskiej, Orłowicza oraz Krakowskiej (lewa strona).
  11. Czytajmy prasę katolicką, warto sięgnąć po „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”. Dziś proponujemy także miesięcznik „Apostolstwo Chorych” a w nim relacja z pielgrzymki do Częstochowy , w której uczestniczyli nasi parafianie razem z ks. Marcinem.