1. Dziś modlimy się za wszystkich pracowników mediów, a materialnie wspieramy diecezjalne radio FARA. Z racji rozpoczętego dziś Tygodnia Wychowania przez najbliższe dni będziemy się szczególnie modlić za dzieci i młodzież oraz za ich rodziców i wychowawców. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.00 pierwsze spotkanie dzieci i rodziców przed przyjęciem Komunii Świętej oraz uczniów kl. VI i rodziców rozpoczynające formację do sakramentu bierzmowania. W ramach akcji „OKULARY DLA AFRYKI” można w przedsionku kościoła zostawić okulary przeciwsłoneczne lub korekcyjne.
  2. We wtorek wspominamy 80. rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę i Dzień Sybiraka – będziemy modlić się za naszą Ojczyznę. Z tej okazji Msza Święta w kościele OO. Karmelitów o godz. 16.00.
  3. W środę wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. W tym dniu także Nowenna do Matki Bożej, a w czwartek przed Mszą Świętą adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. W sobotę Święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty. W Bazylice Archikatedralnej Msza święta o godzinie 18,00 pod przewodnictwem Ks. Abpa Adama Szala na powitanie Obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności, który będzie peregrynował po regionie.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy trwającą dziewięć miesięcy nowennę przed konsekracją naszego kościoła. W każdym miesiącu w jedną niedzielę przyzywać będziemy szczególnego orędownictwa jednego ze świętych. Za tydzień będzie to św. ojciec Pio, z racji na przypadające w przyszły poniedziałek Jego wspomnienie. Przez cały tydzień trwa w kaplicy modlitwa nowennowa przed tą uroczystością.
  6. 28 września 2018 roku w Krośnie w Sanktuarium św. Jana Pawła II jest organizowana Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż Różańcowych. Zainteresowane osoby mogą zgłaszać się w zakrystii. Będzie można dołączyć się do grupy autokarowej organizowanej w ramach naszego dekanatu.
  7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się i o modlitwę nas proszą: Marcin Święs, zamieszkały w Kąclowej koło Grybowa z Magdaleną Perkacz, córką Jerzego i Haliny z domu Warzocha, zamieszkałą na terenie naszej parafii os. Monte Cassino 16. Zapowiedź druga.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.