1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy dziewięciomiesięczną nowennę przed uroczystością konsekracji naszego kościoła, którą planujemy na 21 czerwca przyszłego roku. Każdego miesiąca w jedną z niedziel przyzywać będziemy orędownictwa wybranego świętego. Dzisiaj nasze modlitwy kierujemy przez przyczynę św. Ojca PIO dziękując mu za opiekę nad naszą wspólnotą parafialną zwłaszcza przez dziesięć pierwszych lat parafii, kiedy to w szczególny sposób byliśmy złączeni z kaplicą szpitalną, której ON jest patronem. Jutro przeżywać będziemy liturgiczne wspomnienie św. ojca Pio. Z tej okazji w kaplicy o godz. 16.00 Mszy Świętej będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Jakub Kostrząb – ojciec duchowny w naszym Seminarium. Zachęcamy do licznego uczestnictwa we wspólnej modlitwie w kaplicy szpitalnej.
  2. W naszym kościele trwają już zaawansowane prace związane z malowaniem nawy głównej i naw bocznych. Z tego powodu musimy cierpliwie znieść pewne niedogodności. Msze Święte w tygodniu w kaplicy bocznej.
  3. W środę Nowenna do Matki Bożej, a w czwartek przed Mszą Świętą adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek wspominać będziemy w liturgii św. Wincentego a Paulo, w sobotę św. Wacława -męczennika.
  4. W sobotę w parafii św. Piotra i Jana z Dukli w Krośnie Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż Różańcowych.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.