Apostolstwo Chorych Archidiecezji Przemyskiej organizuje w dniach 26.04 – 30.04.2020 roku samolotową pielgrzymkę do Lourdes. Ta niewielka miejscowość leżąca we Francji u stóp Pirenejów stała się ponad 160 lat temu miejscem objawień Matki Bożej. Dzisiaj do tego niezwykłego Sanktuarium przybywają miliony pielgrzymów, aby doświadczyć osobistego spotkania z Maryją . Bóg posługując się wodą ze źródła w grocie Massabielle, dokonuje wiele fizycznych i duchowych uzdrowień. Uczestnictwo w pielgrzymce może stać się  niepowtarzalną okazją, aby podziękować za dar  prosić o łaskę zdrowia dla siebie i najbliższych.

PROGRAM PIELGRZYMKI:

1 DZIEŃ: KRAKÓW – LOURDES

Spotkanie na lotnisku Kraków-Balice – godzina zostanie podana w terminie późniejszym. Przelot do Lourdes. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nawiedzenie Sanktuarium, msza św. Kolacja.
W miarę możliwości procesja ze świecami. Nocleg.

2 DZIEŃ: LOURDES

Śniadanie. Nawiedzenie sanktuarium: Bazylika Niepokalanego Poczęcia, Bazylika Różańcowa, Bazylika św. Piusa X, krypta, Grota Massabielska. Film o objawieniach w języku polskim. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Procesja ze świecami. Nocleg.

3 DZIEŃ: LOURDES

Śniadanie. Zwiedzanie: Młyn de Boly, Pawilon św. Maksymiliana, dom rodzinny Soubirous, kościół parafialny. Po południu udział w Drodze Krzyżowej. Obiadokolacja. Procesja ze świecami. Nocleg.

4 DZIEŃ: GROTY BETTHARAM – LOURDES

Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie Grot Bettharam. Lourdes – czas wolny na kąpiele w basenach z cudownego źródła i prywatną modlitwę.  Obiadokolacja. Procesja ze świecami. Nocleg.

5 DZIEŃ: LOURDES – KRAKÓW

Śniadanie. Czas wolny. Przejazd na lotnisko. Odprawa, lot do Krakowa.

 

Cena: 1850 PLN + 50 euro

Cena zawiera:

  • przelot samolotem Kraków-Lourdes-Kraków z bagażem podręcznym o wymiarach nieprzekraczających 55x40x20cm. Bagaż ten musi się mieścić pod siedzeniem przed pasażerem lub na górnej półce (na podstawie doświadczenia biura najlepiej spakować się do plecaka lub miękkiej torby.
    W razie kontroli można mu zawsze nadać wymagany kształt, w przeciwieństwie do walizki),
  • transfer lotnisko-Lourdes-lotnisko,
  • noclegi (pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami),
  • śniadania i obiadokolacje zgodnie z programem,
  • opiekę pilota/przewodnika,
  • ubezpieczenie KL, NNW,
  • opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera transferu do Krakowie i z powrotem, nie mniej Organizatorzy zapewnią dogodny transport z wybranych miejsc naszej Archidiecezji na lotnisko i zorganizują grupowy powrót.

Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od sytuacji w czasie trwania wyjazdu.

Formularz zgłoszeniowy do pobrania tutaj

Informujemy o możliwości dokupienia dodatkowego ubezpieczenia od tzw. chorób przewlekłych oraz od rezygnacji z wyjazdu. 

Szczegółowe informacje i zapisy u księży koordynatorów:

Ks. Marcin Hunia tel. 661 557 712

Ks. Stanisław Walter tel: 603 374 793

Ks. Marek Zarzyczny tel:  695 930 784

e-mail: lamprzemysl@gmail.com

Wyjazd organizuje :