1. Trwają prace związane z malowaniem kościoła, dostrzegamy zapewne postęp prac Niestety pewne utrudnienia jeszcze potrwają pewnie ok dwa tygodnie, dlatego musimy uzbroić się w cierpliwość. W tygodniu modlimy się przez cały ten czas w kaplicy bocznej.
  2. We wtorek rozpoczniemy miesiąc różańcowy. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii będą sprawowane: w dni powszednie w kaplicy szpitalnej po mszy świętej o godz. 16.00, natomiast w kościele parafialnym o godz. 17.30. Informujemy, że za odmówienie cząstki różańca można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Kto nie może brać udziału w nabożeństwie w kościele to niech się modli w domu indywidualnie lub z rodziną.
  3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspomnienia: we wtorek św. Teresy od Dzieciatka Jezus, w środę św. Aniołów Stróżów, w piątek św. Franciszka z Asyżu, w sobotę św. Faustyny Kowalskiej.
  4. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.15. W pierwszy piątek miesiąca przed południem udamy się do chorych. W kaplicy szpitalnej adoracja od godziny 15.30 i możliwość spowiedzi, natomiast w kościele parafialnym będziemy spowiadać od godz. 17. 00. W piątek po Mszy Świętej spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania uczniów VII i VIII. Uczniowie kl VI  będą mieć spotkanie dopiero 13 października przed Mszą Świętą o godz. 11.00 podczas której publicznie wyrażą oni gotowość rozpoczęcia przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. . 
  5. W sobotę  o godz. 17. 00 będzie z racji I soboty miesiąca medytacja maryjna, a następnie różaniec fatimski i wieczorna Msza święta w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP zakończona procesją fatimską. W tym dniu odbywa się także ogólnodiecezjalna pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę.
  6. Za tydzień podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 poświęcimy różańce dla dzieci z kl. III. Zapraszamy ich do kaplicy już na kwadrans przed rozpoczęciem liturgii.
  7. Dziękujemy mieszkańcom ul. Cichej, Bukowej, Armii Krajowej, Zakopiańskiej, Orłowicza oraz lewej strony ul. Krakowskiej)za ofiary złożone na potrzeby związane z utrzymaniem czystości w kościele. W październiku troskę o nasza świątynię przejmują mieszkańcy os. Winna Góra.
  8. Bóg zapłać panu Andrzejowi Borowi za pomoc w transporcie opału do budynku parafialnego. Dziękujemy wszystkim którzy zaangażowali się w akcję zbierania okularów dla mieszkańców Afryki. W szczególny sposób chcemy dziś podziękować p. Dawidowi za posługę w naszej parafii. Wkrótce rozpocznie się rok akademicki i nasz nieodżałowany Pan Organista, kierowany pragnieniem zdobywania wiedzy, zamieszka w Krakowie. Dziękujemy, że przez blisko półtora roku pomagał nam śpiewem wielbić dobrego Boga. Zawsze mile będzie nam go gościć w naszej wspólnocie parafialnej. Wszystkim studentom z naszej parafii życzymy mocy Ducha Świętego.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego” Wychodząc z kościoła zabierzmy także bezpłatny numer „Dobrych Nowin”.
  10. W poniedziałek Pan powołał do wieczności śp. Antoniego Karpińskiego z bloku nr 16A na osiedlu Monte Cassino. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie….
  11. 29 września Kościół wspomina Świętych Archaniołów a wśród nich św. Michała. Odmówmy więc wspólnie modlitwę: Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.