1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 9.00 zmiana tajemnic.
  2. Do 8 listopada możemy ofiarować duszom w czyśćcu dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i wypełnienie pozostałych warunków. Przejawem naszej pamięci o zmarłych jest także modlitwa wypominkowa. Kartki z wpisanymi imionami wrzucamy do skrzynki przy ołtarzu. Bóg zapłać za składane z tej okazji ofiary. Za zmarłych modlimy się codziennie po Mszy Świętej.
  3. W tym tygodniu w poniedziałek św. Karola Boromeusza, a w sobotę święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
  4. W najbliższą sobotę będziemy przeżywać w naszym mieście Archidiecezjalny Kongres Biblijny. Zapraszamy wszystkich, którzy czytają Pismo Święte i chcieliby pogłębić rozumienie Słowa Bożego. Początek o godz. 10.00 w auli Wyższego Seminarium duchownego. W programie wykłady, modlitwa Słowem Bożym, a o godz. 14.00 w Archikatedrze Msza Święta pod przewodnictwem abpa Adama Szala.
  5. W przyszłą niedzielę, 10 listopada obchodzić będziemy tradycyjne Zaduszki Forteczne polecając dusze poległych żołnierzy walczących w różnych armiach podczas walk o Twierdzę Przemyśl. Po zakończeniu Mszy Świętej o godz. 11.00 udamy się pod obelisk PAX VOBIS, a popołudniu od godz. 15.00 na placu przy domu parafialnym wysłuchamy programu patriotycznego w wykonaniu naszej scholii. Będzie to również czas, aby śpiewać piosenki patriotyczne i usłyszeć gawędy historyczne. W programie jest także wspólne pieczenie kiełbasy. Na to spotkanie zapraszają Zarządy Osiedli „Winna Góra” i „Krakowskie”.
  6. Za tydzień taca będzie przeznaczona na pokrycie prac malarskich w naszej parafii. W ubiegłym miesiącu, w II niedzielę, zebraliśmy na tacę 2550 złotych. Dodatkowo od osób indywidualnych 250 zł, a na konto parafialne w październiku wpłynęło 1 625 zł.
  7. Prezydent Miasta Przemyśla i zarząd osiedla Winna Góra zapraszają mieszkańców na zebranie. Spotkanie będzie dotyczyło budowy kanalizacji na ul. Chrobrego, oraz spraw bieżących. Zebranie odbędzie się 5 listopada o godz.16.00 w Urzędzie Miejskim – Rynek 1, w sala nr18.
  8. Przypominamy, że w miesiącu listopadzie odpowiedzialność za porządek w kościele spoczywa na mieszkańcach bloku pierwszego na os. Monte Cassino. Prosimy o złożenie ofiar na ten cel.
  9. Trwają zapisy na samolotową pielgrzymkę do sanktuarium w Lourdes. Szczegółowe informacje na plakatach, na stronie internetowej lub bezpośrednio u ks. Marcina.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: jak zwykle są dostępne tygodniki: Niedziela i Gość Niedzielny, miesięczniki: Mały Gość Niedzielny oraz Apostolstwo Chorych.