1. Dzisiaj w ramach tradycyjnych Zaduszek Fortecznych polecamy w modlitwie poległych żołnierzy walczących w różnych armiach podczas walk o Twierdzę Przemyśl. Po zakończeniu Mszy Świętej o godz. 11.00 udamy się pod obelisk PAX VOBIS, a popołudniu o godz. 15.00 zapraszamy do dolnego kościoła na patriotyczną wieczornicę przygotowaną przez naszą scholę i grupę teatralną. Będziemy gościć także przedstawicieli Przemyskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dobrego Wojaka Szwejka, którzy opowiedzą nam zapewne wiele ciekawych historii. W programie nie zabraknie wspólnego śpiewania piosenek patriotycznych, przewidziany jest także poczęstunek. Spotkanie jest organizowane z inicjatywy Zarządów Osiedli „Winna Góra” i „Krakowskie”.

2. W poniedziałek 11 listopada, w 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, w Archikatedrze Przemyskiej o godzinie 10,00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny, później przemarsz pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudzkiego. Jutro także ks. Marcin obchodzi swoje Imieniny. Wdzięczni za Jego piękną posługę, polecamy Go w naszych w modlitwach i życzymy obfitości Bożych darów na każdy dzień. W Jego intencji będzie sprawowana Msza Święta o godz. 18.00.

3. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj i w ostatnim czasie na pokrycie malowania naszego kościoła. Mamy nadzieje, że prace te zakończą się w tym tygodniu. Pozostała nam do jeszcze pokrycia tynkiem mineralnym imitującym trawertyn betonowa balustrada chóru oraz kolumny przy prezbiterium.

4. Przez cały miesiąc listopad modlimy się w dni powszednie za zmarłych polecanych w wypominkach.

5. W piątek o godz. 17.00 dodatkowa Msza Święta w kaplicy na Winnej Górze. Będzie to msza święta żałobna za dusze śp. Marii Kocik, którą Pan powołał do wieczności w zeszłym tygodniu. Jej pogrzeb odbył się wczoraj w Rokszycach.

6. W sobotę, o godz. 13.00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza Święta w intencji dzieci zmarłych przed urodzeniem oraz ich rodziców. Po Mszy Św. trumna ze zmarłymi dziećmi zostanie złożona w grobie na Cmentarzu Zasańskim. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy doświadczyli straty nienarodzonego dziecka oraz tych, którzy pragną ich modlitewnie i duchowo wesprzeć.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do
I Komunii Świętej.

8. Przypominamy mieszkańcom bloku 16 na os. Monte Cassino o ich odpowiedzialności za czystość kościoła w tym miesiącu. Prosimy o zorganizowanie zbiórki w poszczególnych klatkach.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.