1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: we wtorek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu w czwartek wspomnienie bł. Bronisława Markiewicza, natomiast w piątek wspomnienie św. Jana Bosko.
  2. Z racji pierwszej soboty Męski Różaniec, rozpoczęcie o godzinie 8,00 w kościele OO. Franciszkanów.
  3. W naszym kościele adoracja Najśw. Sakramentu oraz nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP od godz. 17.00. O 17.30 wspólnie odmówimy różaniec. Msza Święta w intencji wynagradzającej.
  4. Najbliższa niedziela to Święto Ofiarowania Pańskiego i Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiara z tego dnia jest przeznaczona na zakony kontemplacyjne w naszej Archidiecezji (s. Karmelitanki i s. Benedyktynki). Poświęcenie gromnic na każdej Mszy świętej. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 8.00.
  5. Z prasy katolickiej mamy: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz bezpłatny numer Dobrych Nowin. Zapraszamy do lektury.
  6. Składamy podziękowanie za ofiarę na ogrzewanie kościoła, a mieszkańcom bloku 16 B za złożoną w tym miesiącu ofiarę na utrzymanie czystości w kościele. Bóg zapłać. W miesiącu lutym prosimy o przeprowadzenie zbiórki mieszkańców ul. Andersa, ul. Monte Cassino, Gurbiela, Wyszyńskiego, 3 Maja oraz mieszkańców bloków przy ul. Żołnierzy II Korpusu Polskiego.
  7. W najbliższą sobotę w dolnym kościele od godz. 9 do 16 będzie możliwość zapoznania się z metodą tłoczenia oleju na zimno oraz samodzielnego wytłoczenia oleju. Będą dostępne dwie tłocznie oleju i ziarno rzepaku. W tym celu należy zabrać ze sobą czyste szklane pojemniki. Chętnych prosimy o zapisanie się na listy wystawione z tyłu na stoliku przy wyjściu z kościoła, tak aby tłocznie nie miały przestojów, a chętni długo nie czekali. Pokaz oraz tłoczenie oleju jest bezpłatne, chętni będą mogli zostawić wolne datki na kontynuowanie i propagowanie pomysłu. Miejsce tłoczenia oleju – dolny kościół w najbliższą sobotę.