1. We wtorek przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Będziemy modlić się za ludzi chorych i cierpiących, a sakrament chorych udzielimy podczas Mszy Świętej w kaplicy szpitalnej o godz. 16.00. Wtedy też zostanie poświęcony obraz bł. Hanny Chrzanowskiej pielęgniarki. Mamy nadzieję, że jej wstawiennictwo będzie wypraszać potrzebne łaski wszystkim podejmującym służbę wobec osób chorych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy nie tylko wszystkich chorych, ale również cały personel medyczny naszego szpitala. Opiekujących się chorymi prosimy w miarę możliwości o pomoc w dotarciu do kaplicy. Caritas zaprasza wszystkich chorych z Przemyśla i ich opiekunów na uroczystą Eucharystię połączoną z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem do parafii Miłosierdzia Bożego na godz. 10.00.
2. W środę podczas Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej, po modlitwie spotkanie Akcji Katolickiej.
3. W piątek w liturgii wspominamy św. Cyryla i Metodego – patronów Europy. W parafii na Kazanowie Msza św. odpustowa o godz. 18. 00.
4. Od piątku do niedzieli młodzież z klasy VII i VIII uda się do ośrodka w Heluszu, aby tam przeżywać rekolekcje przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Jest to wymóg stawiany przez księdza Arcybiskupa w ramach trzyletniej formacji. Jesteśmy przekonani, że ten czas będzie bardzo owocny dla młodzieży i pozwoli jej doświadczyć piękna żywej wiary, przeżywanej razem z rówieśnikami. Niepokoić może fakt, że tej inicjatywie przeciwstawiało się wielu rodziców. Przy okazji dziękuję ks. Marcinowi za odpowiedzialność za formację kandydatów na wszystkich poziomach klasowych oraz za zorganizowanie i gotowość uczestnictwa z młodzieżą w trzydniowych rekolekcjach zamkniętych.
5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej w naszej parafii zapraszamy na comiesięczne spotkanie w najbliższą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00
6. Z okazji zbliżającej się uroczystości poświęcenia kościoła i XX-lecia parafii, przygotowujemy wydanie pozycji książkowej zawierającej kronikarski zapis najważniejszych wydarzeń oraz liczne historyczne fotografie. Chcielibyśmy jednak ubogacić treść tej publikacji naszymi osobistymi wspomnieniami. Podejmowaliśmy ten temat w wielu domach podczas wizyty duszpasterskiej. Dziękujemy tym, którzy już przekazali nam swoje świadectwo. Dziś jeszcze raz zwracamy się z gorącym apelem do osób zaangażowanych w budowę kościoła i różne inicjatywy podejmowane przez parafię o krótkie podzielenie się własnymi wspomnieniami. Nie oglądajmy się na innych, nie usprawiedliwiajmy się tłumacząc, że nie mamy odpowiednich redaktorskich kompetencji. Podejmijmy to wezwanie w duchu słów Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Tak niech wasze światło jaśnieje przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie”
7. Składamy serdeczne podziękowanie panu Leszkowi, panu Janowi i panu Tadeuszowi za rozebranie dekoracji świątecznych: szopki i choinek. Wszystkim dziękujemy za ofiary składane na ogrzewanie.
8. W miesiącu lutym prosimy o troskę o czystość w kościele mieszkańców ul. Andersa, ul. Monte Cassino, Gurbiela, Wyszyńskiego, 3 Maja oraz mieszkańców bloków przy ul. Żołnierzy II Korpusu Polskiego. Ofiary można składać w zakrystii, w kopercie na tacę a także na konto parafialne z odpowiednim dopiskiem.
9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dziś w szczególny sposób polecając miesięcznik „Apostolstwo Chorych”.