1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy w niedzielę o godz. 15.00 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Podczas nabożeństwa będzie można złożyć ofiarę na dekorację i kwiaty do Bożego Grobu. W kaplicy szpitalnej to nabożeństwo będzie bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 16.00.
  2. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej.
  3. W tym tygodniu wypada pierwsza czwartek, piątek i sobota miesiąca marca. W czwartek od godz. 17.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 19. 00 przy archikatedrze rozpocznie się miejska plenerowa Droga Krzyżowa i przejdzie ul. Kapitulną, Tatarską i Przemysława pod Krzyż Zawierzenia. Nasza parafia została zaproszona do włączenia się w tą ogólnomiejską formę modlitwy. Prosimy o podejście do krzyża przy XIV stacji.
  4. W pierwszy piątek udamy się przed południem do chorych. Droga Krzyżowa w kaplicy szpitalnej o godz. 15.30. Spowiedź w kościele od godz. 17.00. W tym dniu odbędą się spotkania dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania: o godz. 17.00 dla uczniów z kl. VI i VII a o godz. 18.30 dla kl. VIII. Młodzież powinna uczestniczyć w drodze krzyżowej, która w kościele będzie odprawiona o godz. 17.30 i we Mszy Świętej.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.00 męski różaniec w kościele oo. Franciszkanów, a w naszej świątyni o godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwy połączone z różańcem, a o godz. 18.00 Msza Święta w intencji wynagradzającej. W sobotę Ojcowie Franciszkanie zapraszają na Wieczór Uwielbienia połączony z modlitwą o uzdrowienie. Początek o godz. 19.30.
  6. W przyszłą drugą niedzielę Wielkiego Postu będziemy obchodzić Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, przed kościołem będzie można złożyć ofiarę do puszek na potrzeby misji. Za tydzień także zbiórka na tacę na potrzeby wykończenia kościoła. W lutym w II niedzielę miesiąca na potrzeby inwestycyjne złożyliśmy kwotę 2 870 złotych, od osób indywidualnych przekazano 50 złotych w gotówce, a na konto w zeszłym miesiącu wpłacono 1825 złotych. Bóg zapłać także za ofiary składane na ogrzewanie kościoła na tacę a także poprzez konto parafialne.
  7. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Jest także dostępny Dwumiesięcznik „Miłujcie się”.