1. Dziś Dzień Kobiet! Wszystkie Panie polecamy w naszych modlitwach Panu Bogu i życzymy wiele łask Bożych, dużo pokoju, miłości od najbliższych, radości. Dziękujemy za Waszą obecność, pomoc i pracę, za wszelkie dobro jakiego doświadczamy od Was każdego dnia.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone Dziś przed kościołem można złożyć ofiarę do puszek na potrzeby misji z racji Dnia Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zachęcamy także do praktykowania jałmużny postnej poprzez „domową skarbonkę Caritas”, którą możemy zabrać ze stolika przy drzwiach kościoła. Po Mszy Świętej można też nabyć paschaliki w cenie 8 zł. i baranki wielkanocne w cenie 6 zł. Jest to doroczna akcja Caritas na rzecz najbardziej potrzebujących.
 3. Popołudniu o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W kaplicy szpitalnej to nabożeństwo będzie bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 16.00.
 4. Także dzisiaj w sali teatralnej w dolnym kościele na Kazanowie o godz. 15:30 będzie wystawiona sztuka teatralna pt. „Idę śladami Króla królów i Pana Panów”.
 5. Jutro w kinie Centrum w Przemyślu, ul. Konarskiego 9, będzie wyświetlany film „Najświętsze Serce”, seanse o godz. 15:00, 17:00, 19:00
 6. W środę Nowenna do Matki Bożej, a po Mszy Świętej spotkanie Akcji Katolickiej.
 7. W czwartek będzie tradycyjna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.15.
 8. W piątek w naszym kościele będzie Droga Krzyżowa o godz. 17. 30; a w kaplicy szpitalnej o godz. 15.30. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwie by zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 9. Za tydzień po nabożeństwie Gorzkich Żali odbędzie się spotkanie osób wybierających się z ks. Marcinem na pielgrzymkę do Lourdes.
 10. Można już zapisywać się na organizowaną z naszej parafii w dniach od 22 do 24 maja br. trzydniową pielgrzymkę autokarową do Lwowa. Zapisy w kancelarii lub w zakrystii. Szczegółowy program jest dostępny na stronie internetowej oraz na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
 11. Choć tegoroczna zima nie była zbyt surowa, to jednak ogrzewanie w kościele funkcjonowało już od października. Dziękujemy wszystkim, którzy w duchu odpowiedzialności złożyli ofiarę na ten cel. Zebrana do tej pory kwota to 4510 zł jest darem 72 rodzin lub pojedynczych osób. (Dla porównania w zeszłorocznym sezonie grzewczym na pokrycie kosztów energii elektrycznej złożyło się 118 osób). Niepewność, z jaką czekamy na kolejną fakturę z PGE, próbujemy przezwyciężyć niegasnącą ufnością, że przy wspólnym zaangażowaniu większej liczby parafian, udźwigniemy ten ciężar. Ofiary nadal można przekazywać w kopercie w kościele lub na konto bankowe.
 12. O wystrój i czystość kościoła w tym miesiącu troszczą się mieszkańcy z ul. Cichej, Bukowej, Armii Krajowej, Zakopiańskiej, Orłowicza oraz z lewej strony ul. Krakowskiej.
 13. W miesiącu kwietniu będzie organizowana zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Dochód ma być przeznaczony na wsparcie projektów misyjnych w Afryce.
 14. Zachęcamy do czytania i nabywania tygodników katolickich: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, miesięcznika „Apostolstwo Chorych” oraz „Miłujcie się”.