1. Nasz czas duchowych przygotowań do Wielkanocy nabrał szczególnego wymiaru przez rozprzestrzeniającą się chorobę wywołaną nowym koronawirusem. Jest to dla nas wszystkich czas próby: naszej wiary i zaufania do Boga, ale też przejawiającej się w konkretnej postawie obywatelskiej miłości do bliźniego, odpowiedzialności i troski za siebie nawzajem.
  2. 2. Msze Święte oraz nabożeństwa dla tych, którzy zdecydują się przyjść do kościoła, odbywają się w normalnym porządku, z poszanowaniem przepisów ograniczających sprawowanie kultu religijnego w miejscach publicznych. Przypominamy, że Metropolita Przemyski ogłosił dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach św. Osoby, które z niej korzystają, proszone są o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu. Warto w tym czasie ożywić praktykę komunii świętej duchowej (więcej na ten temat na stronie parafialnej i w najnowszym wydaniu tygodnika Niedziela). Wychodząc naprzeciw aktualnym potrzebom i sytuacji Msze Święte i nabożeństwa wielkopostne, według porządku ich odprawiania, transmitujemy za pośrednictwem kanału YouTube oraz relacji na stronie parafii na Facebook’u.
  3. Dziś jeszcze Gorzkie Żale o godz. 15:00, a po nich dodatkowa Msza Święta. Nabożeństwa Drogi krzyżowej odbywają się w piątki o godz. 15:30 w kaplicy szpitalnej oraz o godz. 17:30 w kościele, a;
  4. W czasie stanu epidemii, gdy unikamy uczestniczenia masowego we Mszy św., zapraszamy do nawiedzenia naszej świątyni w tygodniu. Jest ona otwarta codziennie już od godzin porannych. Począwszy od dnia jutrzejszego od godz. 17.30 trwać będzie codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Trwając przed Panem będziemy błagać o ochronę przed chorobami i wygaśnięcie epidemii, o zdrowie dla chorych oraz siły i Bożą łaskę dla tych, którzy się nimi opiekują, lekarzy i personelu medycznego oraz wszystkich służb sanitarnych i mundurowych. W czasie adoracji każdego dnia będzie można w kościele skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Zapragnijmy przeżywać ten niełatwy czas trwając w łasce uświęcającej. Weźmy też pod uwagę fakt, że najprawdopodobniej trudno będzie w tym roku liczyć na masowe formy spowiedzi przedświątecznej w bezpośredniej bliskości świąt.
  5. Prosimy o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach. Niech nikt w naszym sąsiedztwie nie ma poczucia, że pozostał sam ze swoimi problemami.

 

  1. We wtorek, 24 marca, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Tego dnia obchodzimy także Dzień Pamięci i Modlitwy za Misjonarzy, Świadków Wiary i Męczenników.
  2. Mimo że okres Wielkiego Postu jest w liturgii czasem uprzywilejowanym i raczej nie obchodzi się w tym czasie żadnych świąt i wspomnień, są jednak wyjątki od tej reguły. Należy do nich obchód uroczystości Zwiastowania Pańskiego, którą będziemy przeżywali w najbliższą środę, 25 marca. W tę uroczystość celebrujemy początek naszego odkupienia. Syn Boży wcielił się w łono Najświętszej Maryi Panny, aby wyzwolić nas spod panowania grzechu i zła. Przed Mszą Świętą Nowenna do Matki Bożej. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia. Pamiętajmy o modlitwie nie tylko za poczęte dzieci, ale również za ich matki i ojców. Prośmy, abyśmy sami potrafili docenić dar życia, jaki otrzymaliśmy.
  3. W czwartek, 26 marca, wspomnienie Świętego Dobrego Łotra, patrona naszej Archidiecezji.10. W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej w kaplicy o godzinie 15.30, a w kościele o godz. 17.30.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, dla dzieci, które musiały pozostać w domach zabierzmy Ziarno – karteczkę z fragmentem dzisiejszej Ewangelii. Można też nabyć paschaliki w cenie 8 zł. i baranki wielkanocne w cenie 6 zł.