1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na Dom Księży Emerytów.
 2. Dzisiaj w ramach tradycyjnych Zaduszek Fortecznych polecamy w modlitwie poległych żołnierzy walczących w różnych armiach podczas walk o Twierdzę Przemyśl. Po zakończeniu Mszy Świętej o godz. 11.00 udamy się pod obelisk PAX VOBIS, gdzie modlitwą obejmiemy tych, którzy przelali swoją krew
  i oddawali swoje życie w obronie Ojczyzny.
 3. We środę 18 listopada przypada liturgiczne wspomnienie bł. Karoliny. Na Mszy św. wieczornej chcemy powierzać jej opiece młodzież naszej parafii, a także całą naszą wspólnotę. Przed błogosławieństwem odmówimy okolicznościową modlitwę. Później już prywatnie zachęcamy do uczczenia jej relikwii.
 4. W piątek o godz. 17.00 będzie dodatkowa Msza Święta w kaplicy na Winnej Górze. 
 5. Najbliższa niedziela to Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego.

6.W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

 1. Również za tydzień po Mszy Świętej o godz. 11.00, w dolnym kościele swoje spotkanie będą mieć uczniowie klasy VI przygotowujący się do sakramentu bierzmowania.
 2. Przypominamy, że przez cały miesiąc listopad w dni powszednie modlimy się za zmarłych polecanych
  w wypominkach.
 3. Od dzisiaj trwa w naszym kościele sezon grzewczy. Bardzo serdecznie dziękujemy panu Andrzejowi za pomoc w uruchomieniu instalacji. Ogrzewanie to jednak spory wydatek dla każdego domowego budżetu, także dla parafialnego. Zwyczajem lat poprzednich zwracamy się z prośbą o przekazanie na ten cel ofiary w osobnych kopertach. Rozumiemy, że obecny czas jest również dużym obciążeniem dla naszych domowych wydatków, dlatego ofiary te mogą być złożone w późniejszym terminie. 
 4. Prezydent Miasta Przemyśla informuje, że trwa nabór deklaracji na listę rezerwową do udziału w projekcie „Ekologiczny Przemyśl – wymieniamy źródła ciepła”. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Gminy Miejskiej Przemyśl www.przemysl.pl
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w „Niedzieli” m.in. przeczytamy „O życiu po śmierci dla sceptyków”, zaś w Gościu Niedzielnym polecamy artykuł: „Waż słowa – o kulturze słowa w przestrzeni publicznej”. Zapraszamy do lektury.