1. Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 11.00 wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2.Dzisiejsza uroczystość jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To ruch katolików świeckich zmierzający do wprowadzania wartości chrześcijańskich w życie publiczne.

3.W liturgii wspominany dzisiaj św. Cecylię – patronkę muzyki sakralnej, w modlitwie polecamy naszą organistkę, a także scholę.

4. Jeszcze przez ten tydzień zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych polecanych w listopadowych wypominkach.

5. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.00 w kaplicy bocznej odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

6. Również dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.00, w dolnym kościele swoje spotkanie będą mieć uczniowie klasy VI przygotowujący się do sakramentu bierzmowania.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, który rozpoczyna nowy rok duszpasterski pod hasłem: ”Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Jest to czas pobożnego i radosnego oczekiwania oraz przygotowania się na Paruzję, czyli Powtórne Przyjście Jezusa Chrystusa naszego Pana na świat, a także bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Bożego Narodzenia. W tym dniu zostaną poświęcone opłatki. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią w tym roku opłatki nie będą tradycyjnie roznoszone po parafii, lecz będą do nabycia w zakrystii naszego kościoła jak i w kaplicy szpitalnej.

8.W poniedziałek 30 listopada pierwsze Roraty.

9. Dziękujemy za ofiary złożone przez mieszkańców bloku I na os. Monte Cassino na potrzeby związane ze sprzątaniem i dekorowaniem kościoła. W przyszłym miesiącu polecamy się pamięci mieszkańców bloku 16 A.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery „Niedzieli” oraz „Gościa niedzielnego”.