1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele okres Adwentu i równocześnie nowy rok duszpasterski pod hasłem „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. W najbliższym roku duszpasterskim w naszej Archidiecezji przewodnikiem duchowym będzie nasz patron św. Józef Sebastian Biskup, gorliwy czciciel Eucharystii. Dlatego też od 13 grudnia chcemy w każdą trzecią niedzielę miesiąca pochylać się w niedzielnym Słowie Bożym wraz z naszym świętym patronem nad pięknem EUCHARYSTII.
 2. Za tydzień po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Roraty w naszej parafii w ciągu tygodnia od poniedziałku do środy o godz.6.00 rano, a od czwartku do soboty o godz. 18.00.  Zapraszamy wszystkich do licznego udziału, a także dzieci i młodzież. (W kaplicy szpitalnej Msze Święte ku czci Matki Bożej w środy i soboty). Adwent jest dobrą okazją do podjęcia wysiłku trzeźwościowego,
  a także innych dobrych postanowień. W zakrystii są już są do nabycia świece wigilijne w cenie 6 zł.
 4. Od dzisiaj rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
 5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od godz. 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. W piątek wyjątkowo nie udamy się z wizytą do chorych. Połączymy ją ze spowiedzią przedświąteczną w naszej parafii. Po południu spowiedź i adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17. 00. W pierwszą sobotę miesiąca
  o godz. 17.00 medytacja maryjna, o 17.30 wspólnie odmówimy różaniec, a po nim Msza św. w intencji wynagradzającej.
 7. Z pewnych źródeł wiemy, że w przyszłą niedzielę odwiedzi nasza parafię święty Mikołaj. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na godz. 15.00. Biuro świętego Mikołaja będzie w zakrystii otwarte już od 14.30. Św. Mikołaj chce się także spotkać z naszą scholą oraz z ministrantami i lektorami.
 8. Za tydzień na Mszy świętej o godz. 11.00 będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia medalików dla dzieci klas III przygotowujących się do I  Komunii świętej a po Mszy świętej swoje spotkanie będzie mieć młodzież klasy VII przygotowująca się do bierzmowania.
 9. Także za tydzień przeżywamy „Dzień Solidarności z Kościołami na Wschodzie”, dlatego po Mszach zbiórka do puszek na ten cel. 
 10. Dziękujemy za ofiary złożone przez mieszkańców bloku I na os. Monte Cassino na potrzeby związane ze sprzątaniem i dekorowaniem kościoła. W przyszłym miesiącu polecamy się pamięci mieszkańców bloku 16 A.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. 
 12. Teraz pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny, będzie je można odbierać przez cały Adwent w zakrystii naszego kościoła, a także w kaplicy szpitalnej. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczymy tradycyjnie na inwestycje przy naszej świątyni.