W NAGŁYCH PRZYPADKACH kontakt z dyżurującym
Księdzem Kapelanem telefonicznie pod numerem 793 648 888


DUSZPASTERSTWO WOJEWÓDZKIEGO SZPITALA
IM. ŚWIĘTEGO OJCA PIO 

Kapelani szpitalni służą pomocą chorymi, ich bliskim i personelowi, prowadząc rozmowy duszpasterskie oraz udzielając sakramentów świętych (spowiedź, komunia, sakrament chorych). W naszym szpitalu posługę tę pełnią: ks. Marcin Hunia (proboszcz) i ks. Krzysztof Koniuszy (wikariusz) – duszpasterze parafii pw. Św. Józefa Sebastiana Biskupa w Przemyślu (ul. Chrobrego 64).


  • KAPLICA SZPITALNA pw. Św. Ojca Pio z Najświętszym Sakramentem jest otwarta całą dobę i mieści się na poziomie O budynku Szpitala (obok windy pomiędzy blokami A i B).
  • MSZA ŚWIĘTA – Naszych pacjentów wraz z rodzinami zapraszamy do wspólnej modlitwy w kaplicy szpitalnej podczas Mszy Świętej odprawianej codziennie o godz. 16.00, a w niedzielę i uroczystości o godz. 7.15 i 16.00. W zakrystii lub podczas rozmowy z kapelanami można zamówić intencje mszy świętych. W każdy poniedziałek podczas Eucharystii polecamy za wstawiennictwem św. o. Pio prośby i podziękowania składane do skarbony znajdującej się obok relikwii. W środę podczas Mszy Świętej odmawiamy nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • KOMUNIA ŚWIĘTA jest rozdawana w salach chorych codziennie (oprócz niedziel i uroczystości) podczas obchodu od godziny 7.15. W formie Wiatyku kapelan może przynieść Najświętszy Sakrament  o każdej porze po wezwaniu telefonicznym.
  • SAKRAMENT POKUTY udzielany jest pacjentom codziennie w salach chorych podczas porannej wizyty kapelana lub w kaplicy w godzinach od 7.00 do 7.30 i od godz. 15.30 oraz o  uzgodnionej wcześniej godzinie.
  • SAKRAMENT CHORYCH – Gorąco zachęcamy do przyjmowania Sakramentu Chorych w przebiegu choroby i operacji. Udzielany jest on pacjentom przy łóżku chorego podczas porannej wizyty lub o uzgodnionej wcześniej godzinie. Dla Pacjentów mogących się poruszać i uczestniczących w życiu liturgicznym kaplicy jest udzielany codziennie po Mszy Świętej o godz. 16.00 (prosimy zgłosić chęć przyjęcia sakramentu w zakrystii przed Mszą Świętą). W wypadkach nagłych, można go przyjąć o każdej porze dnia i  nocy.
  • ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU w każdy piątek od godz. 15.30. Natomiast w  trzeci piątek miesiąca, od godz. 15.00, zapraszamy do modlitwy w intencji poszanowania życia.
  • ROZMOWA Z CHORYMI I RODZINAMI– Kapelan jest dostępny w posłudze szpitalnej nieustannie o każdej porze dnia i nocy, na rozmowę można się umówić podczas rannego obchodu albo dzwoniąc na numer dyżurny kapelana.
  •  

W NAGŁYCH PRZYPADKACH kontakt z dyżurującym księdzem kapelanem telefonicznie
pod numerem 793 648 888