1. Dzisiaj o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej w dolnym kościele.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę w naszej wspólnocie spowiedź przedświąteczna w kościele od godz. 16.30 do 18.00. Natomiast w kaplicy szpitalnej pół godziny przed Mszą Świętą.
 3. Jutro po zakończeniu spowiedzi na godz. 18.00 zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w przystrajaniu naszej świątyni na święta.
 4. Również w poniedziałek o godz. 18.00 swoje spotkanie będą mieć ministranci i lektorzy.
 5. We wtorek udamy się z posługą sakramentalną do chorych od godz. 9.00. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub telefonicznie.
 6. W środę rocznica święceń biskupich ks. abpa Adama Szala, a w czwartek dzień Jego imienin. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu.
 7. Roraty o godz. 6.00 rano jeszcze w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek.
 8. We czwartek będziemy przeżywać Wigilię Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 16.00 w kaplicy szpitalnej. W naszych rodzinach zadbajmy o tradycyjną i chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu. Jak co roku zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 9. Uroczystość Bożego Narodzenia tradycyjnie rozpoczniemy Pasterką odprawioną o północy. (w kaplicy szpitalnej pasterka o godz. 23.00). W Boże Narodzenie, Św. Szczepana i Niedzielę Świętej Rodziny – Msze Św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. W święto św. Szczepana pamiętamy o Śp. Księdzu Szczepanie. Z okazji jego imienin Msza św. będzie odprawiona o godz.9.00.
 10. W niedzielę Świętej Rodziny:  Jezusa, Maryi i Józefa modlić się będziemy o umocnienie miłości, wierności oraz jedności małżeńskiej w naszych domach, szczególnie wspierajmy rodziny zagrożone rozbiciem.
 11. Chcą zapewnić wszystkich parafianom i gościom, a także przyjaciołom naszej parafii spokojne przeżywanie Uroczystości Bożego Narodzenia na czas świąt a więc w Boże Narodzenie, Święto św. Szczepana, a także w Niedzielę Świętej Rodziny wprowadzamy dodatkową Mszę świętą w Kościele o godz. 12.30.
 12. Już dzisiaj informujemy, że zgodnie z zaleceniami Ks. Arcybiskupa Adama Szala w tym roku nie będzie wizyty kolędowej w tradycyjnej formie, ale będziemy zapraszać naszych parafian na wieczorne Msze Św. z poszczególnych rejonów. Spotkania kolędowe będą w dniach od 4 do 16 stycznia. W czasie Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa rodzin, a także poświęcimy wodę do pokropienia naszych mieszkań. Szczegółowy program podamy w przyszłą niedzielę.
 13. Są jeszcze dostępne wigilijne świece Caritas w cenie 6 złotych, a także opłatki na stół wigilijny. Jest również do nabycia nasz parafialny kalendarz w cenie 8 złotych.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – są świąteczne numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” , a także dla najmłodszych Mały Gość Niedzielny”.
 15. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz.11.00 nastąpi uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju. Kilka dni temu ogień dotarł do Przemyśla. Do naszego kościoła Betlejemskie Światełko Pokoju przyniosą druhowie 99 Przemyskiej Dryżyny Starszoharcerskiej spotykającej się w naszym domu parafialnym. Światełko można zabierać przez najbliższe dni do wigilii podczas Mszy Świętych porannych.