1. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj oraz w ostatnim czasie na prace przy kościele. W najbliższym miesiącu będą trwały prace przy wystroju kaplicy Matki Bożej. Bóg zapłać panu Piotrowi Piestrak, za wykonane nieodpłatnie prace złotnicze przy figurze oraz przy renowacji sprzętu liturgicznego. Dziękujemy także mieszkańcom ul. Bukowej i Cichej za złożone ofiary na sprzątanie kościoła.
 2. Dzisiaj przed błogosławieństwem podejdziemy do figury Matki Bożej, aby w specjalnym akcie zawierzyć całą naszą parafie Matce Bożej. Zachęcamy wszystkich, do ponowienia tego aktu w swoich rodzinach. Przy drzwiach kościoła dostępne są specjalne ozdobne teksty okolicznościowej modlitwy. Zabierzmy je ze sobą (wystarczy jeden tekst dla jednej rodziny. Wydaje się, że najwłaściwszą porą takiego szczególnego spotkania z Matką Bożą może stać się godzina Apelu Jasnogórskiego. Spróbujmy w tym czasie zgromadzić się na wspólnej modlitwie w gronie rodzinnym i świadomie oddać siebie Niepokalanemu Sercu Maryi. Jeszcze raz powiedzmy bardzo świadomie , tak jak nasz św. Jan Paweł II: TOTUS TUUS.
 3. W rozpoczętym dzisiaj Tygodniu Wychowania będziemy modlić się szczególnie za dzieci i młodzież naszej parafii. Uczniów z kl. VI i VII, którzy jeszcze nie zgłosili się do grupy formacyjnej przed przyjęciem sakramentu bierzmowania prosimy o zgłoszenie się do zakrystii. Zapraszamy tez tych rodziców, którzy nie uczestniczyli w spotkaniu z młodzieżą w ostatni piątek.
 4. We wtorek dzień wspomnienia Imienia Najśw. Maryi Panny.
 5. W czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Jest to dzień odpustu w kaplicy dojazdowej na Winnej Górze. Z tej racji zapraszamy wszystkich parafian na uroczystą Msze Świętą w tamtejszej kaplicy o godz. 18.00 a później na nabożeństwo drogi krzyżowej ulicami naszej parafii w kierunku kościoła. Naszej modlitwie będzie przewodniczył ks. Szczepan Semenowicz. W kościele w tym dniu wyjątkowo nie będzie Mszy Świętej. W tym roku w procesji przeniesiemy figurę Najświętszego Serca Pana Jezusa i umieścimy ją w kaplicy, aby tutaj mogła inspirować wiernych przybywających do świątyni do modlitwy. Bóg zapłać mieszkańcom Winnej Góry za wsparcie tej inicjatywy.
 6. W piątek wspomnienie Matki Boskiej Bolesnej.
 7. W najbliższą sobotę w Archikatedrze o godz. 10.00 rozpocznie się Ogólnodiecezjalna Pielgrzymka Służby Zdrowia połączona w tym roku z Jubileuszem 105 rocznicy Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu. Zaproszenie na te uroczystości kierujemy do wszystkich związanych zawodowo z posługą wobec chorych i cierpiących. Szczegóły na plakatach.
 8. Prezydent Miasta Przemyśla , Dowództwo Garnizonu i Związek Sybiraków zapraszają Mieszkańców Miasta Przemyśla  do udziału w Uroczystościach z okazji 78 rocznicy napaści Związku Sowieckiego na Polskę. W  intencji ofiar sowieckiej agresji dnia 17. IX ( niedziela) w kościele oo. Karmelitów zostanie odprawiona Msza święta o godzinie 10,00, następnie przemarsz pod pomnik Sybiraków i Ofiar Katynia.
 9. 20 września Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie przeprowadzi zbiórkę sprzętu elektrycznego i elektronicznego, z której dochód w tym roku jest przeznaczony na zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. . Elektrośmieci można będzie składać przy garażu na placu przy domu parafialnym.
 10. Już blisko rok trwa w naszej archidiecezji szczególna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. Ksiądz Arcybiskup wyznaczył na każdy dzień jedną parafie, aby w szczególny sposób modliła się w intencjach powołań do życia kapłańskiego i zakonnego. Dla naszej parafii takim szczególnym dniem będzie piątek 22 września. Ponieważ jest to akurat wigilia liturgicznego wspomnienia św. Ojca Pio, na modlitwę zapraszamy wszystkich do kaplicy szpitalnej już od godziny 7.00 do 16.00. Zadbajmy o to, aby Chrystus w Najświętszym Sakramencie, ani przez chwilę nie był sam. Począwszy od dnia dzisiejszego w zakrystii można zgłaszać gotowość adoracji w określonym czasie.
 11. Do sakramentu Małżeństwa przygotowują się i proszą naszą wspólnotę o modlitwę: Mariusz Jasiński, s. Edwarda i Heleny zam. ul. Andersa w Przemyślu, , par. tut. z Gabrielą Nowacką, córką Janusza i Anny z parafii Jaksmanice. Zapowiedź przedślubna pierwsza:
 12. Czytajmy prasę katolicką, warto sięgnąć po „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego” czy „Głos Ojca Pio”.
 13. Jutro w raz z grupą parafian udajemy się na pielgrzymkę do Fatimy. Obiecujemy modlic się w intencji całej naszej parafii.