1. Dobiega końca październik. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godz. 15.00. Wspólny różaniec odmawiać będziemy do czwartku włącznie w kaplicy po Mszy Świętej o godz. 16.00 a w kościele o godz. 17.30. Zachęcamy zwłaszcza tych, którym nie dane było w tym roku przyjść do świątyni na wspólną modlitwę. Przypominamy, że kandydaci do bierzmowania przyjęli zobowiązanie, że odmówią różaniec w kościele  przynajmniej siedem razy.
 2. Jutro w liturgii wspominamy św. Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej oraz kręgu Domowego Kościoła.
 3. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Aby umożliwić zyskiwanie odpustów, kapłani będą posługiwać w konfesjonale w czwartek od godz. 17.00, a w kaplicy szpitalnej od godz. 15.30. Także wyjątkowo w czwartek przedpołudniem odwiedziny chorych z posługą kapłańską.
 4. W piątek przypada UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Msze Święte odprawiamy wg porządku niedzielnego. o godz. 14. 00 będą sprawowane Msze Święte wraz z procesją żałobną na obu cmentarzach. Mimo odwiedzania cmentarzy pamiętajmy, że największym darem tego dnia jest uwielbienie Boga we wspólnocie Wszystkich Świętych przez uczestnictwo w Eucharystii. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W sobotę dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych – „Dzień Zaduszny”. Msze święte w naszym kościele będą o godz. 11.00 i 18.00. (W kaplicy o godz. 16.00). Z racji pierwszej soboty miesiąca wystawienie Najśw. Sakramentu o godz. 17.00, o godz. 17.30 odmówimy różaniec za zmarłych. Rano o godz. 8.00 w kościele OO. Franciszkanów „Męski Różaniec”.
 6. Począwszy od przyszłego poniedziałku, przez listopad codziennie w naszym kościele będziemy modlić się w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Kartki do wpisanie imion zmarłych możemy zabrać z kościoła i wypełnione wrzucić do skrzynki umieszczonej przed ołtarzem.
 7. Już dzisiaj informujemy, że w niedzielę 10 listopada na Mszy Świętej o godz. 11.00 przeżywać będziemy Zaduszki Forteczne, a popołudniu chcemy spotkać się przy ognisku na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Natomiast w sobotę 16 listopada odbędzie się o godz. 13.00 pogrzeb dzieci utraconych, zmarłych przed urodzeniem. Modlitwie będzie przewodniczył bp Stanisław Jamrozek.
 8. Już od tygodnia posługuje w naszej wspólnocie nowa Organistka – Joanna Litwin. Witamy Ją wśród nas bardzo serdecznie i życzymy, aby troska o śpiew i muzykę dawała Jej wiele radości.
 9. Dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie porządku i kwiaty do świątyni mieszkańcom Winnej Góry. W przyszłym miesiącu prosimy o złożenie ofiar przez mieszkańców pierwszego bloku na os. Monte Cassino.
 10. Wraz z Zarządem Osiedla Winna Góra chcemy przygotować tablicę informacyjną na budynku kaplicy pw. Podwyższenia Krzyża. Jeżeli ktoś posiadałby w prywatnym archiwum historyczne fotografie tego obiektu prosimy o kontakt.
 11. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przemyślu zaprasza osoby, które chciałyby pełnić funkcję rodziny zastępczej. Zgłoszenia przy ul. Dworskiego 98 -Dział Wspierania Rodziny i Pieczy Zastępczej.
 12. Z prasy katolickiej polecamy Małego Gościa Niedzielnego oraz Miłujcie się. W Niedzieli główny temat numeru brzmi: W perspektywie Nieba, natomiast Gość Niedzielny z płyta DVD z filmem o objawieniach w Lourdes w cenie 6 zł. Zapraszamy do lektury.