1. Składamy serdeczne podziękowanie Siostrom Sercankom: Siostrze Mistrzyni i Siostrom Nowicjuszkom za wspólną modlitwę i przybliżenie nam postaci bł. Klary Szczęsnej. Dziś w szóstym miesiącu modlitwy nowennowej przygotowujemy się do uroczystości poświęcenia kościoła.
  2. Dzisiaj także rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych i ich rodziny. Można zapisać się do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, deklaracje są wyłożone na stoliku za ławkami. Deklaracje znajdują się przy wyjściu z kościoła.
  3. Od Środy Popielcowej rozpoczniemy 40 – dniowy Okres Wielkiego Postu. Przez modlitwę, pokutę i dobre uczynki będziemy przygotowywać się do Świąt Wielkanocnych. Podejmujmy dobrowolne umartwienia w duchu pobożności i miłości bliźniego. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Wstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia; post ilościowy (jeden posiłek do syta w ciągu dnia i dwa lekkie) obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia a nie rozpoczęli 60 – ego. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem będą w kościele o godz. 11.00 i 18. 00 a w kaplicy szpitalnej o godz. 16.00.
  4. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.15.
  5. W piątki Droga Krzyżowa w kaplicy szpitalnej o godz. 15.30, a w kościele o godzinie 17,30. Po Mszy Świętej wieczornej spotkanie dla ministrantów i lektorów.
  6. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych. Na godz. 10.45 zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. Podczas Mszy Świętej poświęcenie modlitewników. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w kościele o godzinie 15,00. W kaplicy szpitalnej to nabożeństwo będzie bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 16.00.
  7. Katechezy przedmałżeńskie w miesiącu marcu będą głoszone w parafii św. Benedykta, Cyryla i Metodego w Przemyślu na Kazanowie w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 19,00. Spotkania odbywać się będą w kościele (sala nad zakrystią), pierwsze spotkanie 2. marca.
  8. Można się zapisywać na Spotkanie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej, które odbędzie się w tym roku w Błażowej
  9. Polecamy lekturę prasy katolickiej „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” oraz darmowego, nowego numeru Dobrych Nowin. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli.