1. Dziś składka mszalna przeznaczona będzie na potrzeby Archidiecezji, natomiast za tydzień na potrzeby dokończenia budowy naszego kościoła. Do października chcemy dokończyć wystrój kaplicy Matki Bożej Fatimskiej – Królowej Pokoju. Bóg zapłać za ofiary składane w ostatnim czasie. W ubiegłym miesiącu w II niedzielę lipca zebraliśmy 2130 złotych. Dodatkowo od ofiarodawców otrzymaliśmy w gotówce 1010 zł. Na konto w ostatnim miesiącu rozliczeniowym wpłynęło łącznie 897 złotych.
  2. We wtorek w liturgii wspominamy św. Dominika, w środę św. Teresę Benedyktę od Krzyża (Edytę Stein), męczennicę i patronkę Europy, w czwartek – liturgiczne wspomnienie św. Wawrzyńca – od godz. 17.15 tradycyjna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji całej naszej parafii. W piątek w liturgii wspominamy św. Klarę – dziewicę.
  3. W sobotę o godz. 7. 00 w kościele Trójcy Świętej będzie Msza św. i rozesłanie pielgrzymów udających się na Kalwarię Pacławską, trzeba wcześniej zapisać się w kancelarii parafialnej.
  4. Organizatorzy koncertów z cyklu Festiwalowe Salezjańskie Lato zapraszają na kolejne spotkania muzyczne: 7 sierpnia na Zamku Kazimierzowskim, 9 sierpnia w Katedrze Grekokatolickiej i 12 sierpnia w Kościele OO. Karmelitów – wszystkie koncerty rozpoczynają się o godz. 19. 30 i są bezpłatne.
  5. W minionym tygodniu do wspólnoty Kościoła przez sakrament Chrztu świętego został przyjęty Patryk Kwitek – dziecku i rodzicom życzymy wytrwałości w wierze.
  6. Wczoraj sakrament małżeństwa zawarli Tomasz Romańczuk i Agnieszka Trznadel. Młodej Parze życzymy błogosławieństwa Bożego na nowej drodze życia i dziękujemy za piękne udekorowanie kwiatami naszej świątyni.
  7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się i o modlitwę nas proszą: Tomasz Banasiewicz, syn Krzysztofa i Elżbiety ur. w Przemyślu z Izabelą Snarską, córką Grzegorza i Anny, ur. w Mońkach. Oboje zamieszkują na terenie naszej parafii. Zapowiedź pierwsza.
  8. Składamy podziękowanie złożone w lipcu ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła parafianom z bloku 16B. W sierpniu prosimy o przejęcie odpowiedzialności mieszkańców bloków przy ul. Żołnierzy II Korpusu Polskiego, ul. Monte Cassino, Gurbiela, Wyszyńskiego, Romera, Przemyska, 3-go Maja, Krakowska (prawa strona) oraz Andersa.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia mamy: „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, i dwumiesięcznik „Głos Ojca Pio”.
  10. Pozdrawiamy i witamy gości, którzy przebywają na terenie naszej parafii. Życzymy dobrej pogody i wielu miłych wrażeń, wszystkim parafianom życzymy obfitości Bożych darów.