W niedzielę 20 sierpnia podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 dziękowaliśmy Panu Bogu za dar obecności w naszej parafii i szpitalu ks. Szczepana Semenowicza. Na mocy dekretu księdza arcybiskupa ordynariusza z dniem 24 sierpnia został skierowany do parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Radymnie. W imieniu wszystkich parafian słowa podziękowania wypowiedziała pani Magdalena Jakobsche. Mówiła m. in.: „Jak szybko minął ten czas, od odprawienia przez Księdza w naszej parafii pierwszej mszy świętej. Okres wspólnie spędzony przyniósł nam wiele nowych doświadczeń. Dziękujemy Księdzu za każde słowo: zarówno to, które padało w czasie homilii, jak i to, które mogliśmy usłyszeć od Księdza przy zwykłej rozmowie. Był Ksiądz naszym nauczycielem, przewodnikiem i opiekunem. Szczególnie jesteśmy wdzięczni za posługę duszpasterską, za wygłoszone kazania, odprawione msze i udzielone rozgrzeszenia przy spowiedzi. Dziękujemy za modlitwy zanoszone za nas do Boga. Na dalszą drogę posługi kapłańskiej życzymy, aby towarzyszyła Księdzu Łaska Boża i moc Ducha Świętego. Życzymy, aby dzięki tej mocy miał Ksiądz siłę do pokonywania wszelkich trudności i nigdy nie przestawał cieszyć się życiem i napotkanymi ludźmi, by serce Księdza przepełniała miłość i dobroć, którymi będzie się mógł Ksiądz dzielić z potrzebującymi oraz czerpać radość ze służby Bogu i bliźniemu. Niech Bóg Jedyny i Matka Przenajświętsza prowadzą Księdza prostymi drogami.” Słowa wdzięczności skierowali także przedstawiciele Liturgicznej Służby Ołtarza oraz harcerze. Wśród pożegnań nie zabrakło słów proboszcza, który podziękował ks. Szczepanowi za braterską życzliwość i pomoc duszpasterską. Na koniec nabożeństwa wszyscy zebrani odśpiewali księdzu Szczepanowi pieśń „Życzymy, życzymy”. Od 25 sierpnia nowym duszpasterzem w naszej parafii został ks. Waldemar Kluz, który wcześniej pełnił swoją posługę kapłańską na terenie Archidiecezji Warszawskiej.