1. Z radością witamy dzisiaj w naszej parafii nowego duszpasterza ks. Waldemara Kluza. Ks. Waldemar został wyświęcony na kapłana w 2005 roku i ostatnio przebywał na terenie Archidiecezji Warszawskiej, gdzie m. in. .ukończył studia doktoranckie. Witamy nowego Kapelana i Duszpasterza,  życząc Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej w pełnieniu posług. Szczęść Boże.
  2. Trwają Dni Patrona Miasta Przemyśla- Wincentiada 2017. Msza święta w intencji Miasta Przemyśla o godzinie 10,00 w kościele OO. Franciszkanów.
  3. W pierwszy piątek miesiąca (1.IX) przed południem udamy się do chorych z posługą kapłańską a od godziny 17,00 wystawienie najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z tego sakramentu , aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny.
  4. Prezydent Miasta Przemyśla i Dowództwo Garnizonu Przemyśl zapraszają Mieszkańców Miasta do udziału w uroczystościach z okazji 78 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Dnia 1 września w Kościele OO. Karmelitów Bosych w Przemyślu o godzinie 16,00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta w intencji ofiar II Wojny Światowej. Bezpośrednio po Mszy świętej odbędzie się dalsza cześć uroczystości przy Grobie Nieznanego Żołnierza na Cmentarzu Wojskowym.
  5. Pierwsza sobota miesiąca to okazja do wynagrodzenia Sercu Matki Bożej za popełnione zło. Do wspólnej modlitwy zachęcamy już od godz. 17.00. Pół godziny przed Mszą Świętą wspólnie odmówimy różaniec, a po Mszy Świętej procesja z figurą Matki Bożej. Bóg zapłać za ofiary składane na przygotowanie bocznej kaplicy dla Fatimskiej Królowej Pokoju. Po nabożeństwie krótkie spotkanie informacyjne dla pielgrzymów udających się na pielgrzymkę do Fatimy.
  6. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci klas III zamieszkujących na terenie naszej parafii, które w przyszłym roku przyjmą Pierwszą Komunię Świętą.
  7. W dniu 2 września (sobota) jest organizowana XVI Podkarpacka Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi do Kalwarii Pacławskiej. Mszy świętej o godzinie 9,00 przewodniczyć będzie Ks. Abp Adam Szal, natomiast o godzinie 11,00 będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń.
  8. Niedawno wszedł do polskich kin film pt. „Fatima. Ostatnia tajemnica„. Film jest dziełem hiszpańskich twórców, a został zrealizowany specjalnie z okazji 100-lecia objawień fatimskich. Zachęcamy, aby wybrać się do kina w centrum kulturalnym na ul. Konarskiego. Seans m. in w piątek i w niedzielę, szczegóły na plakacie.
  9. W tym miesiącu o wystrój i czystość kościoła troszczą się mieszkańcy ul. Żołnierzy II Korpusu Polskiego, ul. Andersa, Monte Cassino, Gurbiela, Wyszyńskiego, Romera, Przemyskiej, 3-go Maja, Krakowskiej (prawa strona). Bóg zapłać za przeprowadzenie zbiórki na terenie ul. Andersa i złożone ofiary. Dziękujemy także za indywidualne wpłaty od nielicznych rodzin. Ponownie zwracamy się z prośbą o organizację zbiórki na pozostałych ulic.
  10. Z prasy katolickiej mamy: Niedzielę, Gość Niedzielny z bardzo dobrym filmem pt. Misja.(koszt bez zmian, czyli 5 złotych) Jest także dostępny darmowy numer „Dobrych Nowin”. Zapraszamy do lektury.